سندروم بینایی کامپیوتر یا سندروم دیجیتالی چشم

سندروم بینایی کامپیوتر یا سندروم دیجیتالی چشم

سندروم بینایی کامپیوتر یا سندروم دیجیتالی چشم

نگاه کردن طولانی مدت به صفحه های نمایشگر می تواند منجر به دامنه ی وسیعی از مشکلات بینایی و چشمی شود. سندروم بینایی کامپیوتر می تواند توسط وسیله های دیجیتال اتفاق بیوفتد، نه فقط توسط صفحه نمایشگر کامپیوتر یا رایانه و از آنجایی که استفاده از وسایل دیجیتال رو به افزایش است و افراد برای مدت های طولانی به نمایشگرهای دیجیتال خیره می شوند، افراد مبتلا به سندروم چشم دیجیتالی هم رو به افزایش است.

نشانه های متداول سندروم چشم دیجیتالی :

دلایل ابتلا به سندروم بینایی کامپیوتر

o       استفاده طولانی مدت از نمایشگر : چشم های شما باید تلاش بیشتری داشته باشند زمانی که به صفحه نمایشگر دیجیتال خیره می شوید. چشم ها مدام باید در حال تنظیم خود بر روی جهت های مختلف و تغییر فوکوس ها باشند. پلک زدن ما می تواند به نصف کاهش پیدا کند و ما معمولا چشم های خود را تنگ می کنیم برای بهتر دیدن و این عمل موجب خشکی چشم می شود.

o       بازی های کامپیوتری : بازی های کامپیوتری با خستگی چشم ها رابطه مستقیم دارند، به این دلیل که چشم ها مجبورند به صورت ممتد بین نواحی مختلف فوکوس خود را تغییر دهند.

o       محیط : نور ضعیف، درخشش صفحه نمایشگر و طرز نشستن ناصحیح

آیا می دانستید؟

مشکلات چشمی اصلاح نشده مثل دوربینی، آستیگماتیسم و پیرچشمی می توانند منجر به عادت تنگ کردن چشم ها و خستگی چشم های شما شوند زمانی که از وسایل دیجیتال استفاده می کنید و به این ترتیب شانس شما به ابتلا به سندروم چشم دیجیتالی را بیشتر کنند.

چگونگی درمان و یا جلوگیری از ابتلا به سندروم بینایی کامپیوتر

از قانون 20-20-20 استفاده کنید. بعد از گذشت هر بیست دقیقه یک استراحت بیست ثانیه داشته باشید و به اجسامی در بیست فوتی یا حدود شش متری خود نگاه کنید. پیروی از این قوانین باعث جلوگیری از خستگی چشم می شود. برای دانستن راه های بیشتر جلوگیری از خستگی چشم اینجا کلیک کنید.

 

 

ارسال شده در 1399-04-28 0 56

مقالات مرتبط:

بازی های ویدئویی و چشم ها

بازی های کامپیوتری در حال حاضر دیگر یکی از سرگرمی ها به حساب نمی آیند، بلکه به عنوان یک شغل می توانند در نظر گرفته...

درد شانه و گردن

احساس گرفتگی و سفتی در عضلات گردن و شانه ها می تواند منجر به چشم درد شود، از آنجایی که عضلات تحت تنش می توانند به...

نظر خود را ثبت کنیدپاسخ بدهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر ثبت کنید..
مقایسه0