سه راه اساسی برای جلوگیری از مشکلات چشمی در آینده

سه راه اساسی برای جلوگیری از مشکلات چشمی در آینده

زمانی که جوان هستید مراقبت از چشمانتان به اندازه ی مراقبت از سلامت کلی بدنتان مهم و ارزشمند است. با مراقبت درست و صحیح از چشمان و دیدتان، می توانید خطر پیشرفت مشکلات بینایی خود را کاهش دهید. زمانی این مسئله بسیار مهم می شود که؛ شما مسن تر می شوید و در خطر بیشتری از بیماری های چشمی و حتی از دست دادن بینایی قرار میگیرید.

راه های جلوگیری از آسیب به چشم بسیار ساده هستند و می توانند به راحتی تفاوت میان چشم سالم و چشم آسیب پذیر را نشان دهند. بنابراین اگر می خواهید شانس ابتلا به مشکلات چشمی را در آینده کاهش دهید، این سه راه را در ذهن داشته باشید.

به صورت مرتب چشمان خود را تحت معاینه قرار دهید

این مسئله بسیار بدیهی به نظر می رسد. معاینه چشم به صورت مرتب می تواند تفاوت بسیار بزرگی در سلامت چشمان شما درآینده ایجاد کند. با ملاقات با چشم پزشک هر دو سال یکبار، یا در مدت کوتاه تر اگر اینگونه به شما توصیه شده باشد، شما می توانید شانس خود در بهبود برای تشخیص زودهنگام افزایش دهید.

چشم پزشک شما می تواند نشانه های مشکلات چشمی را قبل از اینکه خودتان متوجه تغییری در ظاهر و یا کارکرد چشمانتان شوید متوجه شود. بیماری های چشمی مثل گلوکوما و آب مروارید می توانند در طی یک معاینه ی ساده و روتین چشم پزشکی شناسایی شوند و هر چه زودتر شناسایی شوند، مدیریت و درمان آن راحت تر انجام می شود

معاینه چشم می تواند نشانه های فشار خون بالا، دیابت و مشکلات قلبی عروقی را شناسایی کند. به همین دلیل، ملاقات چشم پزشک هر دو سال یکبار بسیار ضروری و حیاتی است.

با ملاقات چشم پزشک، شما می توانید از مناسب بودن عدسی هایی که برای اصلاح دید خود استفاده می کنید نیز مطمئن شوید. این مسئله برای داشتن دیدی واضح و شفاف برای فعالیت های روزانه مثل مطالعه کردن، رانندگی و تماشای تلویزیون ضروری است.

از چشمان خود در برابر اشعه ماورابنفش حفاظت کنید

اشعه ماوراء بنفش از خورشید نشات می گیرد و در اندازه های بالا می تواند دید و سلامت چشمان شما را تحت تاثیر قرار دهد. اشعه های ماوراء بنفش به صورت مشخص می توانند از قرنیه شما عبور کنند و به شبکیه چشم شما برسند.

مدت طولانی در معرض اشعه های ماوراء بنفش قرار گرفتن می تواند مسبب مسن شدن زودرس چشمان شما شود و یکی از دلایل اصلی مشکلات چشمی است که شامل آب مروارید و برف کوری یا فتوکراتیت است. حفاظت از چشمان شما در برابر اشعه ماوراء بنفش به اندازه ی حفاظت پوست بدن در برابر این اشعه مهم است.

استفاده از عینک آفتابی یکی از راحت ترین روش ها برای حفاظت از چشمان شما است؛ فقط اطمینان حاصل کنید که هر عدسی عینک آفتابی که استفاده می کنید مسدود کننده ی صد در صد اشعه ماوراء بنفش UVA و UVB و همین طور درجه E-SPF آن را نیز بررسی کنید. اگر از عدسی های اصلاحی برای دید خود استفاده می کنید، در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری بر روی پوشش عدسی که حفاظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را تامین می کند در برنامه خود داشته باشید.

در مورد نشانه های مشکلات چشمی آگاهی کسب کنید.

دانش خود را در مورد برخی از مشکلات چشمی مرسوم بالا ببرید و از نشانه های این بیماری ها آگاه شوید. این روش یکی از بهترین راه ها برای حفاظت از سلامت چشمان شما است. تشخیص زودهنگام بسیار مهم و حیاتی است تا بتوان درمان موفقیت آمیزی را برای بیماری در پیش گرفت؛ اگر قادر به شناسایی این هستید که چشم شما دچار مشکل شده است، می توانید خیلی زود به چشم پزشک مراجعه کنید.

برخی از بیماری های چشمی هیچ نشانه ی مشخصی ندارند اما ممکن است در خانواده ارثی باشند، مثل گلوکوما. دانستن این نکته که ممکن است شما در خطر بیشتری نسبت به بقیه در ابتلا به این نوع بیماری ها باشید، عامل کمک کننده ای در حفاظت از چشمانتان است.

با دانستن مواردی که باعث افزایش مشکلات چشمی می شوند، شما می توانید قدم های زودهنگامی را برای جلوگیری یا تاثیرات ماندگار این بیماری ها انجام دهید. به عنوان مثال، از سیگار کشیدن خودداری کنید، از مصرف زیاد الکل اجتناب کنید و رژیم غذایی سالمی را در زندگی خود داشته باشید تا چشمان سالم تری داشته باشید.

ارسال شده در 1399-06-04 مقالات 0 70

مقالات مرتبط:

نور آبی حقایق و افسانه ها

در سال های اخیر داستان های زیادی در رسانه ها در ارتباط با نور آبی وجود داشته است، و در مورد تاثیری که بر روی سلامت ما...

آیا اشعه یو وی یا ماوراء بنفش برای چشم های ما مضر است؟

به احتمال زیاد تا بحال در مورد اشعه ماوراء بنفش و خطراتی که می تواند برای سلامتی شما داشته باشد زیاد شنیده اید، اما...

اصلی ترین دلایل کوری یا نابینایی

بینایی در زندگی هر روزه ما نقشی ارزشمند دارد، و فکر از دست دادن آن می تواند بسیار هراس آور باشد. بسیار مهم است که...

مطالعه و مشکلات چشمی مرتبط با آن

اگر مطالعه کردن برای شما به یک چالش تبدیل شده است، منشا مشکل را می توانید در مشکلات چشمی پیدا کنید، به عنوان مثال...

چرا دچار دید مه آلود می‌شویم؟

تجربه ی هر تغییری در دید می تواند کمی دردسرساز باشد. اگر شروع به تجربه ی نشانه های غیرمعمول مربوط به بینایی خود شده...

نقش عینک آفتابی در مراقبت از چشم ها

بدون شک شما در چند هفته اخیر در تمام طول روز مدام از عینک آفتابی خود استفاده کرده اید اما آیا می دانستید چرا به چشم...

مشکلات چشمی و بینایی در شصت سالگی

همین طور که سال به سال پیرتر می شویم، چشمان و دید ما نیز مسن تر می شود. با دانستن نشانه ها و علائم مشکلات چشمی شما می...

میگرن چشمی چیست و چگونه می توان از بروز آن جلوگیری کرد؟

میگرن چشمی یک مشکل نادر است که معمولا با از دست رفتن موقتی بینایی همراه است. تجربه ی میگرن چشمی برای اولین بار می...

نظر خود را ثبت کنیدپاسخ بدهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر ثبت کنید..
مقایسه0