مطالعه و مشکلات چشمی مرتبط با آن

مطالعه و مشکلات چشمی مرتبط با آن

اگر مطالعه کردن برای شما به یک چالش تبدیل شده است، منشا مشکل را می توانید در مشکلات چشمی پیدا کنید، به عنوان مثال نارسایی در بینایی یا عدم توانایی در فوکوس مناسب. در ادامه همراه عینک نور باشید تا بیشتر در مورد مطالعه و مشکلات مرتبط با آن بدانید.

آیا در دنبال کردن خطوط مختلف به مشکل برمی خورید؟

برخی افراد در هنگام مطالعه تلاش زیادی در حفظ تمرکز بر روی خطوط متن می کنند یعنی زمانی که در حال مطالعه یک صفحه از کتاب یا صفحه نمایشگر خود هستند خط را گم می کنند. برخی از دلایل ممکن برای این مشکل در زیر آورده شده است.

فوکوس کردن

اگر سیستم بینایی شخصی به درستی کار نکند، دید ممکن است تار شود. این مشکل را به اختلال عملکرد می شناسند. اگر چنین باشد، تمرکز بر روی حروف و کلمات مخصوصا برای کودکان طاقت فرسا می شود. مشکل در دنبال کردن خطوط می تواند به خاطر مشکل دوربینی و یا پیرچشمی نیز اتفاق بیافتد که می تواند با استفاده از عینک طبی مناسب برطرف شود.

همکاری

عضلات اطراف چشم به چشم کمک می کنند تا به صورت پیوسته و بدون مکث حرکت کند. اگر این عضلات به خوبی با هم هماهنگ نباشند، فرد ممکن است دچار تاری دید شود و در دنبال کردن متن دچار مشکل شودتنبلی چشم (آمبلیوپیا یا استرابیسموس(دوبینی) ) می توانند مشکلات عدم همکاری عضلات باشند و هر دوی این مشکلات در وهله ی اول کودکان را تحت تاثیر قرار می دهند. افرادی که دوبین هستند، به این معنی که یکی از چشم ها به طور مداوم به جهتی دیگر می چرخد، در مطالعه کردن مشکل خاصی ندارند به این دلیل که آنها از چشم قوی تر خود برای پردازش متن استفاده می کنند.

دید پیرامونی

برخی افراد میدان دید محدودی دارند و به همین دلیل ممکن است که توانایی پردازش یک کلمه، یک جمله یا عبارت را نداشته باشند. عدسی طبی می تواند میدان دید این افراد را گسترش دهد.

مشکلات چشمی مرتبط با مطالعه

در کنار مشکلات دنبال کردن متن در هنگام مطالعه، داشتن مشکل در مطالعه کردن می تواند نشانه ی یکی از مشکلات زیر باشد:

پیرچشمی

توانایی فوکوس کردن بر روی اجسام نزدیک مثل موارد مطالعاتی، می تواند با افزایش سن رو به کاهش بگذارد. زمانی که در دهه ی چهلم زندگی خود هستید ممکن است متوجه شده باشید که مثلا برای دیدن صفحه نمایشگر گوشی تلفن همراه خود آن را کمی دورتر نگه می دارید، شما با این کار نمایشگر را در فاصله ی دورتری قرار می دهید تا چشم تلاش کمتری برای فوکوس کردن داشته باشد. این مشکل یک راه حل بسیار آسان دارد استفاده از عدسی طبی که پیشنهاد ویژه در استفاده از عدسی با کانون متغییر یا پراگرسیو است هر چه زودتر از این نوع عدسی ها استفاده کنید زودتر به آنها عادت خواهید کرد.

آستیگماتیسم

اگر نشانه های از قبیل جمع کردن چشم ها برای بهتر دیدن و خستگی چشم در هنگام مطالعه شدیدتر می شوند، احتمال زیادی وجود دارد که شما به آستیگماتیسم دچار شده اید. آستیگماتیسم به خاطر قرنیه شما اتفاق می افتد و به این معنی است که چشم شما در بیشتر از یک جا انحنا دارد و به همین سبب تمرکز نور بر روی جای درستی از شبکیه را دچار مشکل می کند. افرادی که آستیگمات هستند متوجه دید تار خود میشوند مخصوصا زمانی که تلاش می کنند در هنگام مطالعه به جزئیات متن دقت کنند.

آب مروارید

آب مروارید به صورت تدریجی پیشرفت می کند و منجر به دید مه آلود در عدسی چشم شما می شود. این مسئله باعث شفافیت کمتر عدسی چشم شما می شود و در مقابل مشکلاتی را برای مطالعه کردن به وجود می آورد به این دلیل که وضوح دید شما کاهش پیدا میکند.

دژنراسیون ماکولا وابسته به سن یا تباهی لکه زرد

یکی از نشانه های تباهی لکه زرد تاری دید است، مخصوصا در هنگام مطالعه، خطوط مستقیم به نظر با انحنا می آیند که این مسئله دنبال کردن متن با چشم را نیز دچار مشکل می کند.

ارسال شده در 1399-05-21 مقالات 0 64

مقالات مرتبط:

آیا اشعه یو وی یا ماوراء بنفش برای چشم های ما مضر است؟

به احتمال زیاد تا بحال در مورد اشعه ماوراء بنفش و خطراتی که می تواند برای سلامتی شما داشته باشد زیاد شنیده اید، اما...

راهنمایی برای دلایل و نشانه های مشکلات رایج چشمی

هفته جهانی گلوکوما فرصت مناسبی است تا به شما یادآوری کند تا وقت بعدی چشم پزشک خود را معین کنید، یا حتی برای معاینه...

سه راه اساسی برای جلوگیری از مشکلات چشمی در آینده

زمانی که جوان هستید مراقبت از چشمانتان به اندازه ی مراقبت از سلامت کلی بدنتان مهم و ارزشمند است. با مراقبت درست و...

اصلی ترین دلایل کوری یا نابینایی

بینایی در زندگی هر روزه ما نقشی ارزشمند دارد، و فکر از دست دادن آن می تواند بسیار هراس آور باشد. بسیار مهم است که...

نزدیک بینی و پیرچشمی

آیا به تازگی زمانی که مشغول مطالعه هستید و یا متنی را در گوشی تلفن همراه خود می خوانید دچار مشکل می شوید؛ و یا شاید...

چرا دچار دید مه آلود می‌شویم؟

تجربه ی هر تغییری در دید می تواند کمی دردسرساز باشد. اگر شروع به تجربه ی نشانه های غیرمعمول مربوط به بینایی خود شده...

نقش عینک آفتابی در مراقبت از چشم ها

بدون شک شما در چند هفته اخیر در تمام طول روز مدام از عینک آفتابی خود استفاده کرده اید اما آیا می دانستید چرا به چشم...

همه چیز در مورد تنبلی چشم یا آمبلیوپی

آمبلیوپی را معمولا به نام تنبلی چشم می شناسند، که بیشتر در کودکان اتفاق می افتد و بسیار آسان درمان می شود با این وجود...

نظر خود را ثبت کنیدپاسخ بدهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر ثبت کنید..
مقایسه0