میگرن چشمی

میگرن چشمی

میگرن چشمی چیست و چگونه می توان از بروز آن جلوگیری کرد؟

میگرن چشمی یک مشکل نادر است که معمولا با از دست رفتن موقتی بینایی همراه است. تجربه ی میگرن چشمی برای اولین بار می تواند نگران کننده باشد، اما با دانستن دلایل آن و پرهیز از انجام یکسری اعمال احتمالا شما می توانید تاثیرات آن را کاهش دهید.

این مسئله مهم است که به یاد داشته باشید میگرن چشمی مسئله ایست که با مشکلی به نام میگرن بینایی اشتباه گرفته می شود. میگرن چشمی و میگرن بینایی مشابه هم نیستند؛ میگرن بینایی بسیار معمول تر و بی خطرتر است. میگرن اوکلار یا چشمی، بنام میگرن شبکیه چشم هم شناخته می شود، معمولا بدون درد هستند و ممکن است همراه یا بعد از میگرن سر اتفاق بیافتند.

علائم میگرن چشمی چیست؟

اصلی ترین علامت میگرن چشمی معمولا یک نقطه کوچک کور است که بر دید مرکزی شما تنها در یک چشم تاثیر می گذارد، و معمولا هر بار بر روی یک چشم که قبلا هم دچار شده است اتفاق می افتد. نقطه کور شروع به بزرگ شدن می کند تا جایی که درست دیدن توسط چشم درگیر را برای شما چالش برانگیز می کند این اتفاق فعالیت هایی نظیر رانندگی و مطالعه را دچار مشکل می کند.

معمولا هر بار دید شما کمتر از یک ساعت درگیر این اتفاق خواهد بود و بعد از آن چشم به حالت نرمال خود باز خواهد گشت. اگر شما مشکلات چشمی دیگری را نیز تجربه کرده اید با چشم پزشک خود تماس بگیرید.

اگر شما از این مسئله اطمینان ندارید که شما دچار میگرن چشمی یا میگرن بینایی شده اید، یک چشم خود را بپوشانید، اگر متوجه شدید که مشکل دیدی تنها در یک چشم شما وجود دارد، به احتمال خیلی زیاد شما دچار میگرن چشمی شده اید. اگر هر دو چشم درگیر باشند، احتمال اینکه شما میگرن بینایی را تجربه می کنید زیاد است.

چرا میگرن چشمی اتفاق می افتد؟

محققین باور دارند که دلایل میگرن چشمی مشابه دلایل سردرد های میگرنی است. هر دوی اینها مربوط به وابستگی های ژنتیکی می شوند اینکه در خانواده کسی به میگرن دچار می شده است یا خیر.

دلایل میگرن چشمی می تواند ناشی از کاهش جریان خون در شبکیه باشد. رگ های خونی به چشم به طور ناگهانی تنگ می شوند و جریان خون به چشم را کاهش می دهند. بسیاری محرک ها ممکن است در میگرن چشمی نقش داشته باشند که از یک شخص تا شخص دیگر متفاوت خواهد بود.

محرک ها شامل استرس، کمبود خواب، سیگار کشیدن و مواد غذایی خاصی مثل کافئین، شکلات یا شراب قرمز هستند. میگرن چشمی در خانم ها شایع تر است و بیشتر در افراد زیر چهل سال اتفاق می افتد.

روش های درمان و جلوگیری از ابتلا به میگرن چشمی

معمولا هیچ گونه درمانی برای میگرن چشمی وجود ندارد، از آنجایی که علائم و نشانه ها تا حدود یک ساعت از بین می روند. با این وجود، اگر شما اختلالی در بینایی را درست بعد یا همراه با سردرد میگرنی تجربه کردید، به چشم پزشک یا دکتر عمومی مراجعه کنید تا توصیه هایی برای درمان به شما ارائه دهند.

معمول ترین درمان برای میگرن های چشمی شامل مسکن ها برای سردردها و کاهش محرک های درد های میگرنی است. جمع آوری لیستی از رژیم غذایی تان و لایف استایل یا سبک زندگی تان می تواند بسیار کمک کننده باشد، مخصوصا اتفاقی که درست قبل از دچار شدن به میگرن رخ داده است. این لیست ها می تواند منجر به ساختن پترنی از محرک ها برای میگرن چشمی شما می شود و به شما این امکان را می دهد که سعی در کاهش آنها داشته باشید.

ارسال شده در 1399-03-02 0 12

مقالات مرتبط:

درد شانه و گردن

احساس گرفتگی و سفتی در عضلات گردن و شانه ها می تواند منجر به چشم درد شود، از آنجایی که عضلات تحت تنش می توانند به...

التهاب عصب بینایی

نوریت اپتیک یا التهاب عصب بینایی یک مشکل چشمی است که باعث می شود اعصاب بینایی دچار التهاب شوند. و این مشکل می تواند...

نظر خود را ثبت کنیدپاسخ بدهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر ثبت کنید..

منو

مقایسه 0