درد شانه و گردن

درد شانه و گردن

احساس درد در شانه و گردن و ارتباط آن با سلامت چشم

احساس گرفتگی و سفتی در عضلات گردن و شانه ها می تواند منجر به چشم درد شود، از آنجایی که عضلات تحت تنش می توانند به اعصاب چشم فشار آورند می توانند درست جایی در پشت گردن این اعصاب را تحت تاثیر قرار دهند.

زمانی که به دلایل مختلف خستگی و درد چشمانتان فکر می کنید بعید به نظر می رسد که گرفتگی عضلات شانه ها و گردن را جزو عواملی در نظر بگیرید که ممکن است بر چشم شما تاثیر گذاشته باشند. از منظر آناتومیکی ایجاد احساسات توسط مغز کنترل می شوند و از طریق سیستم عصبی نخاعی به مغز می رسند. برای چشمان شما، این پیغام از عصب بینایی که سیگنال های الکتریکی را از شبکیه چشم به مغز ارسال می کند به وجود می آید. گرفتگی عضلانی در قسمت بالاتنه، گردن و شانه ها می تواند منجر به سردرد یا مشکلاتی در بینایی شود به این خاطر که جریان خون به چشمان شما محدود می شود.

نشانه هایی که ممکن است دریافت کنید:

  • احساس درد در اطراف گیجگاه ها
  • دید تار یا مشکل در فوکوس کردن چشم بر روی چیزی
  • میگرن
  • حالت تهوع یا استفراغ

دلایل

در اینجا تعدادی از عواملی که می توانند باعث ایجاد درد در شانه و گردن شوند گفته می شود.

دستگاه های دیجیتال– استفاده از دستگاه های دیجیتال رو به افزایش است. زمانی که شما به نمایشگر خیره می شوید چشمان شما مجبور هستند که تلاش بیشتری را داشته باشند به دلیل روشنی صفحه نمایشگر. میزان پلک زدن می تواند به حدود نصف کاهش پیدا کند و معمولا منجر به تلاش برای کوچک کردن چشم ها (نیمه باز شدن پلک ها) می شود زمانی که به صفحه نمایشگر نگاه می کنیم تا با وضوح بیشتر و با دقت بیشتر جزئیات را ببینیم.

حالت بدن– توجه به حالت بدن امر بسیار مهمی است و حالت بدن شما می تواند از امور روزانه ی شما تاثیر بپذیرد مثلا اگر شما کاری پشت میزی دارید یا کارهایی را انجام می دهید که نیاز به صرف نیرو زیاد دارند حالت بدن شما با توجه به فعالیتی که انجام می دهید تغییر می کند. و این تغییر حالت بدن می تواند منجر به ایجاد گرفتگی و فشار در عضلات پشتی شما شود که در نهایت می توانند باعث سردرد و دردهای دیگری در بدن شوند.

مشکل در بینایی– مشکلات مختلف چشمی که تشخیص داده نشده اند برای مثال مثل هایپرمتروپی یا دوربینی و یا پرسیبوپیا یا پیرچشمی شما را مجبور می کنند که چشمان خود را برای فوکوس بهتر تنگ کنید. وضعیت بدن شما می تواند تحت تاثیر این مشکل قرار بگیرد اگر فاصله تان را با جسم دور یا نزدیک کنید.

اگر شما به میزان زیادی درد گردن و شانه را تجربه می کنید به شما توصیه می کنیم که حتما با پزشک خود مشورت کنید.

چطور درد گردن و شانه را کاهش دهیم؟

در اینجا چند توصیه به شما ارائه می دهیم که می توانند به شما کمک کنند

o       تعدادی زنگ تفریح برای خود در نظر بگیرید زمانی که از نمایشگرها استفاده می کنید. از پشت میز خود بلند شوید یا نگاه خود را از صفحه نمایشگر بردارید و به دوردست نگاه کنید این کار فشار را از چشمان شما برمیدارد و به عضلات اجازه می دهد که کمی از انقباض خارج شوند و کشیده شوند.

o       مطمئن شوید که فاصله صفحه نمایشگر کامپیوتر شما از خودتان به اندازه طول دستتان است.

o       به وضعیت بدن خود همیشه دقت کنید و سعی کنید مدام آن را تغییر دهید.

آیا می دانستید؟

ما در عینک نور عدسی های تخصصی ای داریم برای کسانی که زمان های زیادی را از صفحه نمایشگر استفاده می کنند. می توانید با شماره تلفن فروشگاه های عینک نور تماس بگیرید و اطلاعات مربوط به این عدسی ها را جویا شوید. این عدسی ها می توانند سندروم بینایی مربوط به استفاده از کامپیوتر را در شما کاهش دهند.

 

ارسال شده در 1399-02-28 0 16

مقالات مرتبط:

میگرن چشمی

میگرن چشمی یک مشکل نادر است که معمولا با از دست رفتن موقتی بینایی همراه است. تجربه ی میگرن چشمی برای اولین بار می...

نظر خود را ثبت کنیدپاسخ بدهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر ثبت کنید..

منو

مقایسه 0