عینک اسکی

عینک اسکی

عینک اسکی : کدام عینک برای ورزش های زمستانی و شرایط برفی مناسب تر است؟

عینک اسکی علاوه بر اینکه از چشمان شما محافظت می کند از صورت نیاز محافظت می کند، که به این معنی است که آنقدر بزرگ است که می تواند قسمت بالایی صورت را پوشش دهد.

با اینحال برخی از عینک های اسکی کوچکتر و جمع و جورتر هستند.

اگر سایز عینک را کنار بگذاریم، عینک اسکی برای اینکه به راحتی اطراف چشم را بپوشاند، از چشم ها در مقابل باد، برف و یخ جلوگیری کند، طراحی شده است تا مانع دخالت این عوامل در داشتن دیدی خوب شود.

عدسی های عینک ورزشی اسکی ذاتا بزرگ هستند تا بتوانند میدان دید وسیعی را برای شما فراهم کنند تا دید پیرامونی خوبی داشته باشید.

عینک اسکی چگونه طراحی می شود

فریم اکثر عینک های اسکی از مواد نرمتر و منعطف تر نسبت به عینک طبی یا عینک آفتابی معمولی ساخته می شوند.

نایلون، جنس رابری و پروپیونت موادی هستند که به خاطر نگه داشتن فرم، عدم داشتن عکس العمل در هوای سرد و آسیب نزدن به صورت در اثر ضربه یا زمین خوردن در عینک آفتابی ورزشی استفاده می شوند.

اکثر عینک های اسکی بر روی صورت به وسیله ی یک نوار ضخیم در قسمت بالایی ابرو محکم می شوند تا این اطمینان را به ورزشکار بدهند که عینک تحت هیچ شرایطی از فعالیت ورزشی از جای خود حرکت نمی کند.

برخی از عینک های اسکی شبیه به عینک آفتابی معمولی هستند. اما تفاوت هایی میان این نوع از عینک های اسکی و عینک آفتابی معمولی وجود دارد.

برخی از عینک های اسکی معمولا محافظت از جانب چشم هم ایجاد می کنند که می تواند قابل جدا شدن باشد یا فیکس شده و ثابت در کنار عینک باشد این محافظ از ورود باد و برف از کناره های عینک نیز جلوگیری می کند.

انواع عدسی در عینک اسکی

عدسی عینک اسکی معمولا با ته رنگ زرد-نارنجی است. این رنگ باعث ایجاد کنتراست خوبی می شود و موجب می شود که خطوط و شکل ها را به شکل واضح تری ببینید، اجسام و موانع را به خوبی تشخیص دهید. این عدسی با مسدود کردن نور آبی وضوح را برای دید شما به ارمغان می آورد.

برای داشتن این ویژگی، عدسی هایی به این رنگ را معمولا مسدود کننده های آبی نیز می نامند. رنگ گلی یکی دیگر از رنگ های عدسی است که کنتراست خوبی ایجاد می کند.

برخی از متخصصین این حوزه توصیه می کنند که از عدسی پلاریزه برای این شرایط استفاده نشود، به این دلیل که ممکن است قادر به دیدن گودال های یخ زده در گودی ها نباشید.

از سوی دیگر عدسی پلاریزه می تواند انعکاس نور از برف یا یخ را کاهش دهند که برای ورزشکاران آزاردهنده است.

عدسی پلاریزه بهترین انتخاب برای قایق رانی و ماهیگیری است به این دلیل که درخشش خورشید از سطوح مسطح را کاهش می دهند.

اما برای فعالیت در رشته اسکی، داشتن جانب احتیاط در استفاده از عدسی پلاریزه ضروری است.

چند نکته قبل از خرید عینک اسکی

  • حتما عدسی ای را انتخاب کنید که صد در صد اشعه ماوراء بنفش را مسدود می کند، تا از چشمان خود در مقابل اشعه مضر ماوراء بنفش محافظت کنید.
  • به دنبال عدسی ای باشید که پوشش ضد بخار داشته باشد.

عینک اسکی معمولا در اندازه های بزرگ ساخته می شوند و افرادی که از لنز تماسی استفاده می کنند می توانند به راحتی از آنها استفاده کنند.

گاهی اوقات عینک اسکی به همراه عینک طبی یا عینک آفتابی کوچکتری عرضه می شود که افراد می توانند از آنها در زیر عینک اسکی خود استفاده کنند.

برخی دیگر از مدل های عینک اسکی حاوی عدسی طبی هستند که به صورت اختصاصی برای افراد طراحی می شود و بین عدسی عینک اسکی و چشمان قرار می گیرد.

ارسال شده در 1399-12-13 همه مقالات, چشم ها و زندگی روزمره 0 493

مقالات مرتبط:

نکاتی برای انتخاب عینک آفتابی ورزشی مناسب

راه های عملی برای تناسب اندام چیست؟ کوهنوردی، شنا، دوچرخه سواری؟ هیچ فعالیت ورزشی ای هیجان انگیزتر از فعالیت های فضای...

تکنولوژی عدسی های عینک ورزشی: کدام عینک مناسب شماست

عموما اکثر افرادی که به دنبال خرید عینک افتابی هستند، فاکتوری که در ابتدا آنها را نسبت به عینکی علاقه مند می کند فریم...

چرا از عینک آفتابی پلاریزه استفاده کنیم؟

با تمام شدن تابستان اکثر ما کم کم عینک های آفتابی مان را کنار می گذاریم و جایی دور از دسترس نگه شان می داریم تا...

نظر خود را ثبت کنیدپاسخ بدهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر ثبت کنید..
مقایسه0