عینک طبی و آرایش صورت

عینک طبی و آرایش صورت

توصیه های آرایشی برای خانم هایی که از عینک طبی استفاده می کنند

عینک طبی یا عینک آفتابی می تواند تاثیر زیادی در ظاهر شما ایجاد کند. انتخاب نحوه آرایش در جهت همخوان شدن با فریم عینک می تواند یک ترجیح شخصی باشد. در این مقاله چند نکته برای اینکه با آرایش و عینک طبی زیباتر به نظر برسید خواهید خواند.

استفاده از روشن کننده

برخی از فریم عینک ها در نورهای خاصی می توانند سایه های تیره ای در اطراف چشم به وجود آورند.

برای مقابله با این مسئله، از کرم پودر روشن تری برای پایین چشم ها و در قسمت مرکزی پایین بینی استفاده کنید. به این تکینیک کانتورینگ گفته می شود، و باعث می شود صورت شما شاداب تر به نظر آید و باعث روشن شدن زیر چشم ها می شود.

اگر این تکنیک را دوست داشته باشید می توانید تمام صورت خود را کانتور کنید به این صورت که از کرم پودر تیره تر یا برنزه برای استخوان گونه ها، بالای پیشانی و دو سمت بینی خود استفاده کنید.

به دقت تمام کرم پودر های تیره و روشن را با کرم پودر رنگ پایه پوست خود مخلوط کنید.

کانتورینگ باعث می شود اجزاء اصلی صورت شما برجسته و زیبا به نظر برسند مثل چشم ها

دقت به ابروها

فرم دهی به ابروها بسیار وابسته به اندازه و شکل عینک شما دارد، در کنار حجم و کانتور دور ابرو.

اگر از عینکی با فریم ضخیم استفاده می کنید شاید انتخاب درست در آرایش صورت این باشد که ابروهای خود را خیلی تیره نکنید یا خیلی پر نشان ندهید.

اگر از فریم عینک کوچک و ظریف استفاده می کنید، ابروهای خود را با رنگ طبیعی ابروها پر کنید، این تکنیک باعث می شود که تمرکز بیشتر به سمت چشم های شما جلب شود.

از مداد ابرو یا پودر ابرو و یک برس کوچک استفاده کنید، با ظرافت ابروهای خود را پر کنید، با ضربه های کوچک و خطوط کوچک فاصله دار استفاده کنید و قوس طبیعی ابروهای خود را حفظ کنید.

پشت پلک

مجله های زیبایی معمولا توصیه می کنند که از فریم های ضخیم با آرایش طبیعی چشم استفاده کنید. اما این توصیه همیشه نمی تواند گزینه ی درست باشد. با نگاهی به تبلیغات فریم عینک ها، به این نتیجه خواهید رسید که با فریم های ضخیم و درشت می توانید آرایش غلیظ نیز داشته باشید.

بهره گیری از مدل خط چشم گربه ای، مژه های سیاه و مشخص و کمی سایه چشم بهترین راه حل ها برای داشتن چشمانی جذاب هستند. اگر از سایه چشم روشن استفاده می کنید، به خاطر داشته باشید که رنگ سایه چشم از رنگ های مکمل فریم عینک طبی شما باشد. تضاد بین رنگ سایه و فریم عینک جلوه ی جذابی را ایجاد نمی کند.

تمرکز بر روی لب ها

درست مثل بقیه آرایش های صورت، بهتر است یا چشم ها و یا لب های خود را در آرایش صورت برجسته و زیبا به نظر آورید نه هر دوی آنها را. اگر فریم عینک جذاب و زیبایی دارید و دوست دارید که چشمانتان در پشت این عینک اغواگر به نظر برسند، از داشتن لب های پررنگ و خاص و برجسته چشم پوشی کنید. از برق لب های بی رنگ یا کم رنگ استفاده کنید یا از یک بالم لب خیلی کم رنگ.

گزینه ی دیگر، استفاده از خط چشم باریک، ریمل و استفاده از یک رنگ روشن و شاد رژ لب است. این نوع از آرایش مخصوصا با استایل های قدیمی و کلاسیک عینک بسیار سازگار است.

رعایت بهداشت نکته ی اساسی است

داشتن آرایش صورت بسیار لذت بخش است، اما داشتن آرایش می تواند خطر حساسیت چشم و عفونت چشم را نیز بالا ببرد. همیشه به خاطر داشته باشید که قبل از رفتن به رختخواب آرایش خود را به صورت کامل پاک نمایید. پاک کردن آرایش شامل، تمیز کردن چشم ها از ریمل از مژه های پلک بالا و پایین است. همچنین به خاطر داشته باشید که لوازم آرایشی چشم های خود را هر سه ماه یکبار جایگزین کنید.

سازمان سلامت جهانی زنان نکات زیر را برای داشتن آرایشی ایمن پیشنهاد داده است:

  • هرگز لوازم آرایش خود را به صورت اشتراکی استفاده نکنید. همیشه از پد های نو برای تست لوازم آرایشی در فروشگاه ها استفاده کنید و به فروشندگان اصرار کنید که حتما در پوش لوازم آرایشی را قبل از باز کردن و تست کردن بر روی پوست شما با الکل ضدعفونی کنند.
  • هرگز هیچ نوع مایعی را به لوازم آرایشی خود اضافه نکنید مگر اینکه بر روی برچسب محصول به آن اشاره شده باشد.
  • لوازم آرایشی را که تغییر رنگ و یا بوی نامطبوعی گرفته اند را دور بریزید.
  • زمانی که از لوازم آرایشی استفاده نمی کنید درب آنها را حتما بسته نگه دارید.
  • اگر دچار عفونت چشم شده اید، هرگز از لوازم آرایشی استفاده نکنید، عفونت هایی مثل کنژکتیوت (چشم صورتی). هر لوازم آرایشی را که هنگام شروع عفونت از آنها استفاده می کردید را دور بریزید.

انتخاب درست عینک طبی

استفاده از آرایش چشم کاملا بی فایده است زمانی که شما از عدسی هایی استفاده کنید که پر از انعکاس هستند و اجازه دیده شدن چشم ها را نمی دهند. پوشش های ضد انعکاس عدسی ها، این انعکاس های آزاردهنده را از بین می برند و اجازه می دهند که زیبایی چشم های شما دیده شوند. پوشش ضدانعکاس همچنین، انعکاس های روی عدسی عینک شما را در هنگام عکاسی از بین می برد.

و نکته دیگر اینکه لطفا از عینک ارزان قیمت دوری کنید. بله درست است، پرداخت هزینه کمتر بسیار عالی است، اما اگر از عینک به صورت روزانه استفاده می کنید باید عینکی را انتخاب کنید که ماندگار و با کیفیت باشد.

حتی اگر از لنز تماسی چشم به صورت مداوم استفاده می کنید، داشتن یک عینک طبی خاص و بی نظیر به عنوان جایگزین می تواند تنوع خاصی به ظاهر شما اضافه کند. تجربه ی همخوانی استایل عینک و تکنیک های آرایشی به شما کمک می کند تا ظاهر بی نقصی داشته باشید، چه برای رفتن به سر کار آماده می شوید و چه به مهمانی رهسپار هستید.

 

ارسال شده در 1399-11-26 مقالات, چشم ها و زندگی روزمره 0 141

مقالات مرتبط:

عینک آفتابی طبی برای رانندگی

فصل تابستان، آفتاب درخشان، تعطیلات و فعالیت های ورزشی در هوای گرم را برای شما به ارمغان می آورد. اما قبل از اینکه کیف...

عینک طبی گربه ای

آدوری هپبورن، قلب همه را با عینک سایز بزرگ مدل گربه ای خود تسخیر کرد و جکی کندی درس هایی از مد را با عینک تک رنگ بزرگ...

معروف ترین...

ما دوباره آمدیم با یک مقاله ی جدید و هیجان انگیز درباره عینک هایی که بازیگران از گذشته تا امروز در فیلم های سینمایی...

نظر خود را ثبت کنیدپاسخ بدهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر ثبت کنید..
مقایسه0