ایده آل ترین زمان خرید عینک آفتابی

ایده آل ترین زمان خرید عینک آفتابی

بهترین زمان برای خرید عینک آفتابی مطمئنا شما را شگفت زده خواهد کرد

عینک آفتابی و تابستان همیشه در ذهن ما بهم گره خورده اند اما زمستان، در واقع فصل مناسب تری برای خرید عینک آفتابی به شمار می رود. فصل های سرد سال بهترین زمان خرید عینک آفتابی هستند به این دلیل که معمولا تخفیف های زیادی در این فصل سال وجود دارد.

و نه تنها تخفیف ها دلیل خوبی برای خرید عینک آفتابی در فصل زمستان هستند بلکه این نکته بسیار مهم است که بدانیم نه تنها در زمستان بلکه درتمام طول سال باید از عینک آفتابی استفاده کنیم تا چشمانمان را از اشعه ماوراء بنفش حفظ کنیم.

چرا زمستان زمان خوبی برای خرید عینک آفتابی به شمار می رود؟

زمستان فصل خوبی برای خرید عینک آفتابی و همین طور استفاده از آن است.

چرا؟ اشعه های ماوراء بنفش با طول موج کوتاه UVB شدت کمتری در فصل زمستان دارند، با اینحال اشعه های با طول موج بلند UVA شدت یکسانی را در تمام طول سال دارند. اشعه UVA 95 درصد از تشعشات اشعه ماوراء بنفشی که به زمین می رسد را تشکیل می دهد و می تواند از قرنیه چشم عبور کند و به شبکیه چشم برسد.

این به این معنی است که بدون حفاظت مناسب از چشم ها، چشم ها در خطر جدی ای در برابر خورشید قرار خواهند گرفت حتی اگر هوای بیرون سرد باشد. استفاده از عینک آفتابی در فصل زمستان می تواند از چشمان شما در مقابل بیش از حد در برابر نور خورشید قرار گرفتن حفاظت کند.

اشعه UVA باعث مشکلات چشمی از قبیل خشکی چشم، فتوکراتیتیس، پینگوکولا و ریزش اشک بیش از اندازه شود.

بیاید نگاهی به مشکلات چشمی بیاندازیم که خطر بیشتری در زمستان دارند:

فتوکراتیت (برف کوری) : فتوکراتیت با درد همراه است، به صورت موقت باعث از بین رفتن بینایی می شود زمانی که بیش از اندازه در معرض اشعه های یو وی خورشید قرار گرفته باشید. برف بیش از 80 درصد از اشعه های یو وی خورشید را انعکاس می دهد، بنابراین این مقدار چیزی بیش از دو برابر میزان نرمال در معرض خورشید قرار گرفتن است.

این مسئله به این معناست که کسانی که زمان خود را به اسکی کردن سپری می کنند، یا از اسنوبورد استفاده می کنند و دیگر ورزش های زمستانی را پیگیری می کنند بدون یک حفاظ مناسب در برابر اشعه یو وی در معرض خطر فتوکراتیت هستند که باعث می شود قرنیه چشم دچار آفتاب سوختگی شود.

خشکی چشم: هوای سرد و خشک می تواند باعث خشکی، قرمزی، تورم و خارش چشم شود. خشکی چشم به دلیل کمبود رطوبت در فضای داخلی و یا خارجی اتفاق می افتد و در زمستان هوا میزان کمتری رطوبت دارد.

پایین بودن رطوبت می تواند موجب چشمان شما به صورت طبیعی اشک تولید نکنند و نرمی و روانی خود را از دست بدهند. یکی از اتفاقات دیگری که در پی خشکی چشم اتفاق می افتد تاری دید است.

تولید بیش از اندازه اشک: تولید اشک بیش از اندازه یا چشمان اشک آلود، می تواند به دلیل هوای سرد و بادهای سرد و خشک اتفاق بیافتد. تولید بیش از اندازه اشک به دلیل حفاظت چشم ها در برابر ورود گرد و خاک به چشم در بادهای سرد زمستانی است. این مشکل می تواند به دلیل خشکی چشم هم اتفاق بیافتد.

کدام عینک آفتابی مناسب ترین برای خرید است؟

بهترین عینک آفتابی، عینکی است که حفاظت صد در صدی در مقابل اشعه یو وی ایجاد کند. اهمیتی ندارد که شما در چه فصلی از سال عینک آفتابی خود را خریداری کرده اید یا برای چه فصلی از سال برنامه ریزی استفاده از آن را کرده اید. به دنبال عینکی باشید که کاملا از صحت یو وی 400 آن اطمینان دارید. عینک آفتابی یو وی 400 بیشترین حفاظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را فراهم می کنند.

به اضافه اینکه، بد نیست به عینک آفتابی پلاریزه نیز فکر کنید، این نوع عینک آفتابی با عدسی های پلاریزه می تواند انعکاس های درخشان از سطوح مسطح را مسدود کند سطوحی مثل آب و برف. همچنین عینک هایی که فرم خمیده ای دارند می توانند به خوبی اشعه هایی که از اطراف به چشم شما می رسند نیز مسدود کنند و دید پیرامونی شما را ارتقا دهند.

 

ارسال شده در 1399-10-18 مقالات, چشم ها و زندگی روزمره 0 30

مقالات مرتبط:

انتخاب عدسی مناسب برای رانندگی زمستانه

آب و هوای سرد و تاریک زمستان نزدیک است و این آب و هوا می تواند انجام برخی کارها را برای ما دشوار کند. در ماه های...

تکنولوژی عدسی های عینک ورزشی: کدام عینک مناسب شماست

عموما اکثر افرادی که به دنبال خرید عینک افتابی هستند، فاکتوری که در ابتدا آنها را نسبت به عینکی علاقه مند می کند فریم...

چرا از عینک آفتابی پلاریزه استفاده کنیم؟

با تمام شدن تابستان اکثر ما کم کم عینک های آفتابی مان را کنار می گذاریم و جایی دور از دسترس نگه شان می داریم تا...

نظر خود را ثبت کنیدپاسخ بدهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر ثبت کنید..
مقایسه0